')); replace2=replace.replace(new RegExp('form','gim'),'div'); document.getElementById(Id_Rozblog_Comment).innerHTML='
'; } } xmlhttp.open("GET",'http://hamkelasieman.ir/post/comment/'+CommentID,true); xmlhttp.send(); } function SM(strCode) {document.getElementById ('tex').value +=strCode;}

همکلاسی من ، پایه ششم ابتدایی

برگرفته از : کتاب زبان خوراکیها - جلد اول - نوشته : دکتر غیاث الدین جزایرى اسم من « انگور » است من مجموعه اى از عناصر مفید و سودمندم ضد سرطانم و ترشى خون را کم مى کنم تمام میوه اى هستم ک

banner
براي اطلاع از آپدیت شدن وبلاگ در خبرنامه وبلاگ عضو شويد تا جديدترين مطالب به ايميل شما ارسال شود

از چه درسی بیشتر خوشتان می آید ؟تبلیغات شما در اینجا
جستجوگر پیشرفتهبرگرفته از : کتاب زبان خوراکیها - جلد اول - نوشته : دکتر غیاث الدین جزایرى

اسم من « انگور » است

من مجموعه اى از عناصر مفید و سودمندم ضد سرطانم و ترشى خون را کم مى کنم تمام میوه اى هستم که وقتى خشک شوم ،
ارزش غذاییم بالا مى رود.
از نظر ترکیبات غذایى ، شباهت زیادى به شیر مادر دارم .
با سوء هاضمه مبارزه مى کنم ، رماتیسم را از بین مى برم و خلاصه خواصى دارم که کمتر کسى از آنها باخبر است ...

 

برای مطالعه بیشتر به ادامه مطلب مراجعه نمایید

اسم من انگور است ، و اعراب مرا -- عنب -- مى نامند - خشک کرده من مویز و کشمش خوانده مى شود. به درخت من ، مو - تاك - رز - رزان - رزگون - رزجون - تنگ و کرمۀ البیضا مى گویند - زادگاه اولیه من ایران است ، ولى امروز در اکثر نقاط دنیا کاشته شده و به انواع و اقسام گوناگون در آمده ام - نوع پیشرس من ، یاقوتى است که در دنیا کمتر نظیر دارد و براى خوردن آن بایستى قبلا آنرا دانه دانه کنید و پس از شستن میل نمایید - قسمت مورد استفاده من میوه - برگ و شیرگیاهى من است - پروردگار توانا در قرآن مجید و سایر کتب آسمانى از من تعریف کرده است و ارامنه ایران جشنى بنام من بر پا مى نمایند. سابقه ى این جشن در ایران هفتصد سال قبل از ظهور حضرت مسیح است . من بقدرى انواع و اقسام دارم که تاکنون هیچ آمارگرى نتوانسته است رقم قطعى آنرا پیدا کند - من به رنگهاى سفید - سبز - صورتى - سیاه و بنفش ظاهر مى شوم ، و دانه هاى من ریز - درشت - متوسط - گرد - بیضى - دراز با هسته و بى هسته مى باشد - یک نوع من معطر بوده ، انگور گلاب خوانده مى شود، و در الجزایر زیاد است ، و در بازار اروپا به قیمت گزاف خریدار دارد. در ایران یک نوع مرا شکر شیراز نامیده اند، و با این که در اطراف تهران ، خصوصا شهریار زیاد کاشته شده است ، معذلک هنوز پاى آن به میدان هاى تهران نرسیده است .
من داراى مقدار زیادى پتاس و فلزات دیگرى مثل آهک - منیزى - آهن - منگنز - کلر - ید - اسرنیک - فسفر - سیلیس مى باشم . داراى مقدار زیادى قند تانن - اسید تارتاریک و عوامل زنده اى ، مانند دیاستازها و فرمانها هستم . اگر به این ترکیبات و مواد رادیوآکتیو را اضافه کنید، و عوامل مؤ ثر و مفیدى که در برگ و «« د»» و «« ث»» و «« ب»» مفید ویتامین هاى آ - و انواع شیره و دانه و ساقه ى من است در نظر بگیرید، تصدیق خواهید فرمود که من تنها میوه ى مقوى و مفید نیستم بلکه مجموعه اى از عناصر و عوامل سودمند و ترکیبات بهى بخش مى باشم .
بیش از سایر میوه ها ویتامین دارم و بیش از همه ى ، خوراکیها داراى ارزش غذایى هستم . قند من بطور مستقیم و آسان وارد خون شده ، و در عضلات و کبد ذخیره مى گردد. در حالى که سایر قندها اول باید به قند من تبدیل شوند و بعد وارد خون گردند، به این ترتیب اجازه ورود به یاخته هاى بدن به آنها داده مى شود. من ترشى خون و مایعات بدن را کم مى کنم و از ابتلا به امراض گوناگون ، حتى وحشتناکترین آنها که سرطان مى باشد جلوگیرى مى نمایم ، میوه من هنگامى که خشک مى شود هیچ یک از خواص خود را از دست نمى دهد، بلکه ارزش غذایى آن بالا میرود، بطوریکه یک دانه کشمش خیلى بیشتر از یک حبه انگور قوت دارد و این به علت آن است که دیاستازهاى موجود در روى پوست من ، به تدریج سلولز پوست را تبدیل به قند مى نمایند و نیز به همین علت است که هیچ معده اى از خوردن مویز ناراحت نمى گردد. آب میوه تازه من ، چنانکه از دانه هاى سالم و تخمیر نشده گرفته شود، از نظر ترکیبات غذایى شباهت زیادى به شیر مادر دارد و مى توان آنرا غذاى کودکان شیرخوار نمود و اشخاص بزرگ هم مى توانند آنرا به جاى شیر، بدون احساس ناراحتى نوش جان نمایند و به کمک آن سموم بدن را خارج کنند این آب داراى مقدارى قند - تانن - تارتارات دو پتاس - فسفات دو پتاس - مالات دو پتاس - مواد صمغى - مواد سفیده اى - کلسیم - منیزیم و عناصر و عوامل دیگر دارد. براى کم خونى - زیادى اوره - زیادى چربى خون - امراض قلبى سودمند است و بادشکن نیز مى باشد - به بیمارانى که قادر به خوردن غذا نیستند، معمولا سرمى تزریق مى کنند که مقدارى از قند من در آن محلول شده است . در اثر خوردن من معده کاملا تخلیه مى شود. ادرار زیاد مى گردد و ترشحات صفرا به حالت اعتدال در مى آید. در اثر سوزوسازى که از مشخصات من است ، فضولات معده از بین میرود. من از امراض زیر جلوگیرى مى نمایم ؛ ترش کردن و تخامه نمودن غذا - سوءهاضمه - خونریزى معدى - پیدا شدن سنگ در کلیه و مثانه - مسمومیت جیوه و سرب - بعضى از امراض جلدى - امراض شریانى و وریدى - نقرس - فشار خون - زیاد شدن اوره در خون . من محرك اعمال کبدى هستم و چنانچه آب مرا همراه با شیر خشک به اطفال شیرخوار بدهید، از عوارض شیرخشک روى کبد آنها جلوگیرى مى نمایم . من هم چاق مى کنم و هم لاغر. اشخاصى که احتیاج به لاغر شدن دارند باید صبحانه خود را به من اختصاص دهند و تا ظهر جز من غذاى دیگرى نخورند و براى چاق شدن ، اشخاص ضعیف البته بایستى میوه ى مرا همراه با نان و غذاهاى دیگر میل نمایند. به زنان آبستن بگویید براى سلامتى فرزند آینده ى خود، تا مى توانید از میوه من بهره مند شوند.
مالیدن من به صورت و پوست ، رنگ آن را روشن مى کند و به لطافت و نرمى آن مى افزاید. مالیدن تفاله ى من در حمام به بدن ، فواید زیاد دارد و باعث تسکین درد رماتیسم و سیاتیک و نقرس مى شود و کرمى که با آب من درست شود، بیش از کرم هاى دیگر پوست صورت را نرم و لطیف مى سازد. برگ درخت من داراى تانن - بى تارتارات دو پتاس - نشاسته - اسید مالیک - یک نوع صمغ - قند - اکزالات دو پتاس - گچ و چند ترکیب شیمیایى مخصوص به خود دارد. این ترکیبات اختصاصى ، در برگهایى که پاییز چیده شوند، زیادتر است . با برگ من دلمه و خیار شور درست مى کنند. طعم برگ من کمى گس و ترش است . در طب به عنوان مقوى معده - درمان اسهال مزمن و خون دماغ مصرف مى شود. دم کرده بیست و پنج گرم برگ من در یک لیتر آب ، در امراض اسهال - حبس البول و یرقان توصیه شده است و چنانچه با آب دم کرده برگ من چشم را به شویید،آن را ضد عفونى کرده و ورم پلک را فرو مى نشاند. در موقعى که درخت مرا هرس مى کنند، آبى از سر شاخه هاى آن بیرون میآید که به اشک معروف است . مایعى است بى رنگ و زلال . این اشک سابقا در امراض جلدى زیاد مصرف داشت ، ولى در طب امروز فقط براى معالجه چشم درد و به صورت کمپرس براى التیام تمام زخم ها به کار مى رود.
اگر مبتلا به سنگ کلیه و مثانه هستید، هر روز صبح ناشتا یک قاشق از این اشک را بنوشید. شیره ى جوانه هاى تازه درخت مرا، با کمک الکل گرفته ، به صورت عصاره در آورید و مجددا تقطیر کنید تا سفت شود. این ماده مدر و ضد تشنج است . هسته ى دانه هاى من داراى تانن بوده ، و قابض است . تولید باد مى کند و ادرار را کم مى نماید. مخصوصا دانه هایى که از تفاله ى سرکه بدست آید و چنانچه آن را بو بدهند، خاصیت قبض کردن آن زیادتر مى شود. پوست میوه ى من کمى دیر هضم و مولد باد است . مالیدن سوزانده ى آن جهت نرمى پوست و کم کردن رطوبت چشم و بیشتر زخم ها مفید است . روغن دانه هاى من که بوسیله یک حلال گرفته مى شود، بهترین روغن جلا بوده ، زود خشک مى شود و در نقاشى مصرف دارد. سر شاخه هاى من و تفاله هاى سرکه را اگر بسوزانی ، زغالى بدست مى آید که فوق العاده سیاه بوده و براى نقاشى و آبرنگ هاى بسیار عالى است .
میوه نارس من که غوره نامیده مى شود، و شعرا به آن حصرم مى گویند داراى طعمى ترش بوده ، و قابض است و آب آن که آب غوره نام دارد، یکى از چاشنى هاى مفیدى است که در رژیم لاغرى مؤ ثر مى باشد - خاکستر شاخه هاى من اگر به صورت پماد مالیده شود ورم بیضه را فرو مى برد، و بواسیر را درمان مى کند و اگر خورده شود، سنگ ها را مى ریزاند اگر خاکستر چوب درخت مرا حل کرده و پس از صاف کردن غلیظ نمایید، و آن را گرم گرم کمپرس کنید، انواع دمل و کورك را باز کرده ، و معالجه مى کند. اگر مى خواهید پوست بدنتان نرم و شاداب شود، انگور را له کرده به آن بمالید و پس از خشک شدن ، با آب نیم گرم بشویید.
حال که به فواید من پى بردید، و دانستید که من یک غذاى کامل همراه با یک انبار دارو بوده ، و آنچه بدن شما لازم دارد در وجود من جمع است ، از شما یک سؤ ال دارم : آیا انصاف است که میوه ى مرا گندانده و به صورت دشمن سلامتى انسان در آورده و یاختهاى بدن خود را با آن مسموم و کبد خود را خراب نمایید؟! من خلاصه اى از تشعشعات خورشیدم . ارزش مرا بدانید و مرا به صورت زهر در نیاورید. من دو برابر گوشت به بدن شما حرارت مى دهم . من یکى از بهترین غذاهاى مقوى بوده ، مزاج را معتدل مى نمایم . خون را صاف مى کنم و خون صالح مى سازم . جهت تقویت کلیه و از بین بردن سوخته ى اخلاط مفید مى باشم سینه و ریه را اصلاح مى کنم ، براى معده هاى مرطوب و خونى ضرر دارم ، مگر آن که مرا با زیره میل نمایید. سوخته ى دانه هاى من براى جراحات و جلاى بینایى و آبریزش چشم مفید است . پوست میوه من در معده هاى ضعیف دیر هضم است . اگر معده اى ضعیف دارید، از آب من یا کشمش استفاده کنید - اگر مقدارى از میوه ى مرا در روغن زیتون جوشانده ، و صاف کنید و بر روى پوست صورت و بدن بمالید، معنى نرمى و لطافت را خواهید دانست . به کسانى که با خوردن آب گندیده من خود را از نعمت سلامتى محروم کرده اند، به بانوانى که با خوردن قرص هاى ضد باردارى کلیه و کبد خود را تباه ساخته اند، بگویید انگور بهترین دوست شماست . تا مى توانید از این میوه بهشتى تناول کنید و با این اکسیر بهى بخش پلیدى ها را از خود دور نمایید - خوشبختانه زبان خوراکى ها مخالف تنظیم خانواده نیست و چنانچه دیدید، کوشیده است در چهارچوب سلامت ، شما را با خوراکى هاى مفیدى که داراى هورمون هاى گیاهى و بى ضرر هستند آشنا ساخته و خواهد ساخت به کسانى که منکر تاءثیر خوراکى ها در جنسیت نطفه هستند و نمى داند ساختمان هر شیئى و موجودى با مصالح
اولیه آن مربوط است بگویید که خوردن من خون و ترشحات رحم را قلیایى کرده و کوروموزمهاى ماده را از بین مى برد. شرح مفصل این موضوع را جاى دیگر از زبان خوراکى ها خواهید شنید و بر شما ثابت خواهد شد که زبان خوراکى ها چشمه ى بى زوالى است که با اقیانوسى از تجربیات هزاران ساله ى دانشمندان ایرانى مربوط بوده ، و با استفاده از کشفیات و تحقیقات جدید علمى به شما عرضه مى شود.
آب غوره ضد نقرس ضد رماتیسم و قاعدگى آور است .

برگرفته از : کتاب زبان خوراکیها - جلد اول - نوشته : دکتر غیاث الدین جزایرى:: امتیاز: نتیجه : 5 امتیاز توسط 5 نفر مجموع امتیاز : 108

:: بازدید : 1281
:: ارسال شده در: زبان خوراکیها ,
:: مطالب مرتبط: ویژگی های ماش , ویژگی های عسل , ویژگی های گشنیز , ویژگی های کلم , ویژگی های چغندر ,
نویسنده
علی اکبر رحیمی نژاد
تاریخ : [دوشنبه 22 مهر 1392 ] [ 0:46]
تاریخ
ارسال نظر برای این مطلب

نام
ایمیل (منتشر نمی‌شود)
وبسایت
:) :( ;) :D ;)) :X :? :P :* =(( :O @};- :B :S
کد امنیتی
رفرش
کد امنیتی
نظر خصوصی
مشخصات شما ذخیره شود ؟ [حذف مشخصات] [شکلک ها]
آخرین مطالب ارسالی
برترین های اخلاق پایه ششم ( الف ) دبستان پسرانه میرداماد شهرستان گرگان تاریخ : چهارشنبه 17 بهمن 1397
آزمون عملکردی درس 17 مطالعات اجتماعی پایه ششم ابتدایی تاریخ : شنبه 18 اسفند 1397
آزمون عملکردی فصل 5 ریاضی پایه ششم ابتدایی تاریخ : جمعه 17 اسفند 1397
آزمون عملکردی فصل 4 ریاضی پایه ششم ابتدایی تاریخ : پنجشنبه 16 اسفند 1397
آزمون عملکردی درس 10 املا پایه ششم ابتدایی تاریخ : پنجشنبه 16 اسفند 1397
آزمون عملکردی درس 9 املا پایه ششم ابتدایی تاریخ : پنجشنبه 16 اسفند 1397
آزمون عملکردی درس مطالعات اجتماعی پایه ششم ابتدایی تاریخ : چهارشنبه 15 اسفند 1397
آزمون ریاضی پایه ششم ابتدایی تاریخ : چهارشنبه 15 اسفند 1397
آزمون علوم پایه ششم ابتدایی تاریخ : چهارشنبه 15 اسفند 1397
آزمون نگارش پایه ششم ابتدایی تاریخ : چهارشنبه 15 اسفند 1397
user
progress عضو شويد


progress فراموشی رمز عبور؟

progress عضویت سریع
نام کاربری :
رمز عبور :
تکرار رمز :
موبایل :
ایمیل :
نام اصلی :
کد امنیتی :
 
کد امنیتی
 
بارگزاری مجدد
آزمون
بازی و مسابقه درسی
بانک سوال
درس ها
تغذیه
مطالب مناسبتی
معما
دانستنی ها
نرم افزارهای کاربردی
سخنی با
زندگینامه بزرگان
کتاب های درسی پایه ششم
کمک آموزشی
مجلات رشد
عکس
آمار مطالب آمار مطالب
کل مطالب کل مطالب : 505
کل نظرات کل نظرات : 81
آمار کاربران آمار کاربران
افراد آنلاین افراد آنلاین : 1
تعداد اعضا تعداد اعضا : 143

کاربران آنلاین کاربران آنلاین

آمار بازدید آمار بازدید
بازدید امروز بازدید امروز : 260
باردید دیروز باردید دیروز : 1,973
ورودی امروز گوگل ورودی امروز گوگل : 0
ورودی گوگل دیروز ورودی گوگل دیروز : 0
بازدید هفته بازدید هفته : 2,402
بازدید ماه بازدید ماه : 2,748
بازدید سال بازدید سال : 24,802
بازدید کلی بازدید کلی : 1,470,400

اطلاعات شما اطلاعات شما
آِ ی پیآِ ی پی : 44.192.92.49
مرورگر مرورگر :
سیستم عامل سیستم عامل :

RSS

نویسنده و صاحب امتیاز سایت
علی اکبر رحیمی نژاد
طراحی و پشتیبانی کامل سایت توسط: سعید رحیمی نژادتصویر ثابت