loading...
همکلاسی من ، پایه ششم ابتدایی
علی اکبر رحیمی نژاد بازدید : 709 پنجشنبه 28 آذر 1392 نظرات (0)

هر روز یک معما از آقای ناظم ، برای دانش آموزان با هوش کلاس ششم

معمای چهاردهم


گوشت گوسفند کیلویی 22000 تومان و گوشت گاو کیلویی 18000 تومان است .

 می خواهیم با 380000 تومان به مقدار مساوی از هر دو نوع گوشت ، تهیه کنیم .

از هرکدام ، چند کیلو می توانیم بخریم ؟


خوب فکر کنید بعد پاسخ دهید .

پس از پاسخ به سوال به ادامه ی مطلب بروید .

 

پاسخ معمای چهاردهم آقای ناظم برای کلاس ششمی ها

 

پول یک کیلو گوشت گوسفند ویک کیلو گوشت گاو روی هم   40000 = 22000 + 18000

از هر نوع گوشت 5 / 9 کیلو می توانیم بخریم .                    5 / 9 = 40000 ÷ 380000 

 

{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{}}}}}}}}}}}}}}}}}}}}}}}}}}}}}}}}}}}}}}}}}}}}}}}}}}}}}}

دانش آموزانی که پاسخ صحیح دادند :

 

1 - مهدی                احمدی

2 - اسامه               توماج

3 - امیر                   خلج

4 - عبد الباسط        روشن

5 - امیر حسین        غفاری

مطالب مرتبط
ارسال نظر برای این مطلب

کد امنیتی رفرش
درباره ما
اینجانب علی اکبر رحیمی نژاد معلم پایه ششم ابتدایی در شهرستان گرگان هستم ، با ایجاد این سایت سعی دارم که جریان یادگیری را در فضای مجازی نیز جاری کرده و با اولیا و دانش آموزان ارتباط بیشتر برقرار کنم . کانال تلگرام همکلاسی من را دنبال کنید : hamkelasieman@
اطلاعات کاربری
  • فراموشی رمز عبور؟
  • نظرسنجی
    از چه درسی بیشتر خوشتان می آید ؟
    آمار سایت
  • کل مطالب : 505
  • کل نظرات : 81
  • افراد آنلاین : 2
  • تعداد اعضا : 151
  • آی پی امروز : 54
  • آی پی دیروز : 121
  • بازدید امروز : 105
  • باردید دیروز : 300
  • گوگل امروز : 1
  • گوگل دیروز : 6
  • بازدید هفته : 105
  • بازدید ماه : 19,744
  • بازدید سال : 91,754
  • بازدید کلی : 1,605,483
  • کدهای اختصاصی


    |

    صفحات پاپ آپ popup window